«Дезавид — БАС"КИЇВ
Ось вже довгий час основним продуктом для знезараження води всіх видів бас-сейнов згідно світовим стандартам є хлор та хлорвмісні препарати. Несомнен-але ефективні, однак, далеко не ідеальні засоби, особливо з урахуванням їх негативного віз-дії на людський організм. Як відомо, до 1% внесеного хлору, вступаючи в реакцію з органікою, що знаходиться у воді, утворює небезпечні канцерогенні сполуки, що викликають алергії, подразнення шкіри і очей. Нещодавнє дослідження бельгійських вчених встановило, що леткі продукти взаємодії хлору з потом, що утворюються в басейнах, дуже шкідливі для легенів. У постійних відвідувачів – дітей і дорослих – були виміряні рівні визначено-них білків в крові, службовців показником пошкодження легеневої тканини.
Згідно з отриманими результатами частота відвідування басейну безпосередньо пов'язана з рівнем цих білків. Причому у дітей, які регулярно відвідують басейн, результати аналізів були такими ж, як у завзятих курців. Підвищена концентрація цих білків була також виявлена у людей, які довгий час знаходяться біля води, але не плавали в басейні. Тому вже давно вчені всього світу з перемінним успіхом шукають можливості знайти безпечну заміну хлору та хлоровмісних препаратів для знезараження води, в тому числі і води плавальних басейнів. Тут ми не будемо детально розглядати нібито альтернативні методи знезараження як УФ або озонування. По-перше, тому що обидва цих методу не є самодостатніми і, оскільки не забезпечують бактеріальну стійкість води, ефективні лише як елемент комплексної дезінфекції з обов'язковою присутністю «на хвості» хлорсодержащего кошти. По-друге, в силу ряду технологічних недоліків, типу низька стабільність молекул озону, висока енергоємність і ін І, по-третє, обидва методу аппаратны, тобто спираються на недешеву і складну основну, допоміжну і контрольну апаратуру, а вона, трапляється і нерідко виходить з ладу, що може призвести або зупинкою для профілактичних або ремонтних робіт, наприклад, для заміни перегорілих бактерицидних ламп або постійної чистки захисних колб і внутрішніх поверхонь блоку знезараження у випадку з УФ-методом, або небезпекою, наприклад, передозуванням в разі поломки деструктора залишкового газоподібного озону та ін. Єдиний плюс обох методів – зниження на 20-40% частки хлорвмісних препаратів, що використовуються в технологічній зв'язці з ними. Тому поговоримо про пошуках більш простого, економічного і ефективного способу повного виключення хлорвмісних препаратів з процесу дезінфекції води при одночасному підвищенні її якості у порівнянні з обробкою її хлором, озоном та/або УФ-методом.
Новизна препарату «Дезавид-БАС» полягає в наступному:
універсальний (замінює дезінфектант, альгіцид і флокулянт);
високо економічний і безпечний.
Результати досліджень, лабораторних і промислових випробувань, проведених фахівцями НДІ дезинфектології РАМН, ГУ НДІ екології людини та гігієни навколишнього середовища ім. А. Н. Сысина РАМН, НДІ вірусології ім. Д. І. Івановського РАМН, ГУП «Інститут МосводоканалНИИпроект», ГУП «Брянські МІС», а також акредитованих лабораторій Таїланду, Туреччини, Болгарії, Італії, Китаю, Австралії підтвердили, що до того ж порівняно з традиційними засобами знезараження води «Дезавид-БАС»:
має сильну бактерицидну (включаючи спорові бактерії і туберкульоз), виру-лицидным (включаючи віруси гепатитів та ВІЛ-інфекції) і фунгіцидну (включаючи кандидози, дермофіти) дією;
володіє довготривалою дією;
не утворює токсичних канцерогенів;
володіє сильним флокулятивним ефектом;
витрачається в малих кількостях;
простий в експлуатації і зберіганні;
безпечний для людини, тваринного, рослинного світу і навколишнього середовища;
нешкідливий для будь-яких матеріалів;
має найкраще співвідношення якості і ціни.
Основним компонентом «Дезавид-БАС» є синтетичний бактерицидний полі-електроліт на основі гуанидиновых сполук, що викликає загибель грам-позитивних і грам-негативних бактерій. Ці широко розповсюджені у природі з'єднання вже давно застосовуються в якості фізіологічно активних речовин: ліків, антисептиків, пестицидів. У 1986 році у США був зареєстрований препарат для знезараження води плавальних басейнів – Baquicil, який не отримав широкого поширення з причини високої вартості через надто великої частки (20%) використовуваного дорогого бігуанідіна, що становить його основу. В даний час в Росії розроблений спосіб отримання більш дешевого синтетичного органічного полімеру – катіонного бактерицидної поліелектроліту – полигексаметилен гуанідину (ПГМГ). Саме його було вирішено використовувати в якості базового дезінфікуючого засобу.
Другим його компонентом було обрано широко поширені четвертинні сполуки амонію (ГОДИНУ) – алкилбензилдиметиламмоний хлорид. Метою поєднання цих двох компонентів було посилення бактерицидної активності створюваного препарату (до 40 разів порівняно з активністю гуанідину) за рахунок синергетичного ефекту, що виникає при їх взаємодії. Такий результат дозволяє використовувати значно менші дози діючих речовин (практично гомеопатичні), що робить препарат повністю безпечним для людського організму. До того ж, і це дуже важливо, жоден з цих компонентів не накопичується в організмі, а під дією ферментів переробляється в сечовину і повністю виводиться з організму.
Який же механізм бактерицидної дії «Дезавид-БАС»? Оскільки всі мікроорганізми володіють сумарним негативним електричним зарядом, то вони притягують катіон препарату, який, взаємодіючи з мембраною мікроорганізму, проникає крізь неї всередину клітини, де блокує біологічну активність ферментів мікроорганізму, перешкоджаючи реплікації нуклеїнових кислот, і паралізує його дихальну систему, що і призводить до його загибелі. Ще однією чудовою стороною гуанидиновых сполук крім бактерицидної є сильне флокулятивное дію, сприяє відчутного поліпшення органолептичних властивостей води.
Під час випробувань «Дезавид-БАС» при знезаражуванні стічних вод, вод зливостоку, а також води басейнів його 98-100%-й бактерицидний ефект досягався вже після 10-хвилинної обробки. При цьому значно змінювався склад стічних вод: не тільки усувалися запахи і поліпшувалася кольоровість, але і до 90% знижувався вміст легкоокисляемых органічних сполук, до 55% – вміст фенолів і СПАВов. «Дезавид-БАС» не тільки осаджує перебувають у воді дрібнодисперсні речовини, але і «склеює» їх в більш великі конгломерації, полегшуючи і оптимізуючи процес фільтрації води.
Таким чином, і це особливо принципово для обробки води відкритих басейнів, застосування «Дезавид-БАС» дозволяє замінити використання класичної тріади: хлору (для дезінфекції води), альгіцид (для протидії биообрастанию) і флокулянта (для очищення води), що позначається на економіці обслуговування басейну. Як показав приклад заміни названої тріади «Дезавид-БАС» на відкритих басейнах курортної Аланії (Туреччина), витрати на підтримання високої якості води скоротилися на 40-50%, не кажучи вже про якість води, гарантируемом властивостями використовуваних препаратів.
Взаємодія з поверхнями і тканинами Знебарвлює, залишає плями, роз'їдає метал Відсутній
Екологічна інформація Містить астивный хлор Не містить хлор, феноли, альдегіди, сульфати
Термін зберігання 3 роки
Нижче представлена схема-інструкція застосування препарату «Дезавид-БАС» (натисніть на картинку, щоб збільшити):
«Дезавид-БАС» дозволений до використання на території РФ (Свідоцтво Госсан-епідемічної служби РФ № 77.99.36.2. У. 14863.12.05 від 22.12.2005 р. Сертифікат Держстандарту РФ № РОСС RU. ХП09. В01109 від 31.01.2006 р. «Дезавид-БАС» зареєстрований як засоби для знезараження води басейнів в Туреччині, Китаї, Болгарії, Латвії. Завершується сертифікація препарату в Україні, Білорусії, Австралії, Греції.
INTEX-DOM UKRAINA
- Для чого басейн на дачі.Яскраві сонячні кольори дитячих басейнів і стильний дизайн великих басейнів прикрасять присадибна ділянка. Компанія Іntex робить басейни на будь-який смак: надувні басейни – сімейні та для самих маленьких, каркасні басейни – круглі і прямоугПовна версія статті
- Правильне зберігання каркасних басейнів BestWay або Intex і інших моделейУ спекотні спекотні дні, коли кожній людині хочеться отримати максимум енергії, радості і скупатися у прохолодній і освіжаючої воді, цю можливість надають універсальні басейни від таких виробників як Intex і BestWay.Повна версія статті